Radi sa bojíte?
Ak áno, tak predpokladám, že v kine, pred telkou alebo pri čítaní knihy. Zdá sa, že nikto nevyhľadáva situácie, pri ktorých testuje odolnosť svojich zvieračov. Naše strachy sú nepríjemné. Ale napriek tomu s nimi ľudia nebojujú, ale ich radšej šíria ďalej. Keď sa bude viac ľudí báť, už to nebude zahanbujúci osobný strach, ale reálna hrozba.
Internet je živnou pôdou pre šírenie rôzneho strachu a obáv. Celé stránky a milióny ľudí venujú neuveriteľné množstvo času na to, aby šírili hrôzu. A používajú na to klamstvá, lebo ako sa budete báť bubáka pod posteľou, keď viete, že v skutočnosti neexistuje?
Ale nielen strachom pomáhajú klamstvá. Šíria sa aj celkom nevinne, v podobe rôznych zábavných historiek či faktov. Alebo, už úplne nevinne, sú rôzne zaujímavé veci dôsledkom omylov alebo nesprávne interpretovaných či zle preložených skutočností.
A na to sme tu my. Panic Room otvorila svoje dvere už v roku 2005, pôvodne ako miesto, kam mali čitatelia posielať svojich menej vzdelaných (či menej inteligentných) známych, ktorí ich bombardovali reťazovými mailmi typu “pošli to ôsmim kontaktom a budeš mať šťastie, alebo ti Anna Swelund dá mobil”.
Ako klesal počet mailov a rozmáhali sa sociálne siete, aj Panic Room postupne zívala prázdnotou. Naše sociálne bubliny nám umožňovali hlúposti postupne vytesniť tak, aby sa k nám ani nepriblížili. Ale ich počet sa zato nijako nezmenšil a občas nás zasiahne. Panic Room sa preto opäť otvára. Príjemnú zábavu!