Jedenásty september pre Američanov bude už naveky spojený s tragédiou, keď im na ich vlastnom území zasadili teroristi poriadny úder. Únos dvoch lietadiel a explozívne pristátie v budovách Svetového obchodného centra sa pre nich stalo traumou, ktorú budú ešte dvadsať rokov riešiť vo filmoch rôznej kvality.
Možno jeden z nich bude aj mysteriózny, operujúci s podozrivo sa opakujúcou jedenástkou v tejto udalosti. Námet by už bol. Do mailboxov opäť dorazila zbierka strašidelných faktov, ktorá tieto jedenástkové prípady rozoberá. A jej sme sa pozreli na zúbok.
New York City má 11 písmen. Afghanistan má 11 písmen. George W. Bush má 11 písmen.
ÁNO – To sú priam tri názvy/mená, ktoré súvisia s onou udalosťou. Ibaže jedenásť písmen nemá väčšina ostatných pojmov, ktoré by sme v tejto súvislosti našli. Napríklad Irak, lietadlo, dvojičky, WTC… Pri troche námahy by sme ponachádzali podozrivé “náhody” z ľubovoľného množstva písmen…
Ramsin Yuseb (terorista, ktorý už roku 1993 hrozil zničením “dvojičiek” WTC) má 11 písmen.
NIE – Teda nie žeby jeho meno v tejto forme neobsahovalo jedenásť písmen. Jeho transkripcia do angličtiny je však v rôznych prameňoch rôzna, najčastejšie sa používa “Ramzi”. Pre potreby “strašidelného” mailu jeho autor vybral meno a priezvisko z dvoch rôznych transkripcií, aby mali spolu jedenásť písmen.
New York je jedenástym štátom USA.
ÁNO – A k USA sa pripojil 26. júla 1788.
Prvé lietadlo, ktoré vletelo do dvojičiek, malo číslo letu 11.
ÁNO – A druhé malo číslo 175, tretie zase 77. Ja viem, vydeliť to siedmimi – a máme jedenástku. Spooky!
V lete číslo 11 bolo 92 pasažierov. 9+2=11. Let číslo 77 mal 65 pasažierov, 6+5=11.
ÁNO / NIE – Hoci let číslo 11 skutočne viezol 92 pasažierov, let 77 mal na palube 64 pasažierov, z čoho už jedenástku nevydestilujeme ani náhodou. Opäť však autor mailu cudne zamlčal ďalšie dva lietadlá a počty obetí na nich.
Tragédia sa stala 11. septembra, podľa amerického zápisu je toto označenie 9/11 . 9+1+1=11. Tento dátum je navyše rovnaký ako telefónne číslo amerických záchranných jednotiek, 911.
ÁNO
V lietadlách bolo spolu 254 obetí. 2+5+4=11.
NIE – Všetky štyri lietadlá pochovali spolu 265 obetí. Po odrátaní samotných únoscov je to 246. Nech to počítame akokoľvek, jedenástka z toho nekuká.
11. september je 254. deň v roku. 2+5+4=11.
ÁNO – Lenže: viete, koľko dní má poradové číslo, ktoré po sčítaní dáva jedenásť? Je ich presne 35, čo je takmer desatina roku. Čiže to je už slušná pravdepodobnosť, že nejaká udalosť padne práve na takýto termín.
Bombový atentát v Madride sa stal 3. 11. 2004. 3+1+1+2+4=11
ÁNO – I keď nevedno prečo, v predchádzajúcom výpočte 9/11 autor do počtov nezarátal rok. Teraz áno. Inými slovami – sú to účelové počty.
Atentát v Madride sa stal presne 911 dní po útoku na dvojičky.
NIE – Ale skoro. Bolo to 912 dní.
A teraz: otvor si Word a napíš veľkými písmenami Q33, čo je číslo lietadla, ktoré ako prvé vletelo do dvojičiek. Označ písmená, zmeň veľkosť písma na 48 a typ písma na Wingdings 1. A dostanete obrázok, ktorý vidíte vľavo.
NIE – Keď spravíte, čo mail žiada, skutočne uvidíte lietadlo a dva obdĺžnikové objekty s čiarami, ktoré by skôr mali reprezentovať stránku dokumentu, ale pri troche fantázie v piktograme vidíme lietadlo kerujúce do dvoch mrakodrapov.
Háčik spočíva v tom, čo je Q33. V skutočnosti to totiž nebolo číslo ani jedného zo štyroch lietadiel, tie mali čísla N334AA, N612UA, N644AA a N591UA. Nikde žiadne Q.
Takže aký je záver? Síce sa to tu zelená odobrením väčšiny jedenástkových strašidelných vecí, treba si uvedomiť, že ide o účelové počty. Na ľubovoľné číslo by sme mohli vyprodukovať podobne hrozivý zoznam, ako to urobil aj tím stránky Snopes s číslom 2.